7 مزیت کولرگازی هوشمند دی‌سی اینورتر نسبت به نوع سنتی و غیر اینورتر

7 مزیت کولر گازی اینورتر نسبت به کولر گازی معمولی

به طور قطع خرید کولر گازی، به دلیل نگرانی از مصرف برق و افزایش هزینه‌ی قبض برق، یک نکته‌ی مهم برای بیش‌تر مردم محسوب می‌شود. واقعیت این است که در حال حاضر، کولرهای گازی به لیست وسایل الکتریکی موردنیاز خانه‌ها اضافه شده است و این خود، مصرف برق را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. اگرچه کاهش هزینه‌‌ی قبوض پرداختی، به مقدار بسیار، کار خیلی دشواری است، اما بخش قابل ملاحظه‌ای از آن را می‌توان با انتخاب درست، استفاده‌ی بهینه، نصب صحیح، نگه‌داری، عملکرد و عایق‌بندی درست، مدیریت کرد.
وقتی صحبت از تکنولوژی می‌شود، انتخاب‌های خیلی زیادی برای مصرف‌کنندگان وجدود ندارد. گزینه‌های مشهود، کولرهای گازی اینورتر و غیر اینورتر هستند. سوالی که اینجا مطرح می‌شود، این است که تفاوت بین این دو در چیست؟

امیدواریم که این مقاله بتواند شما را در تفهیم و تفاوت‌های آن‌ها کمک کند، تا بهترین و مناسب‌ترین گزینه ارا انتخاب کنید.

تفاوت بین کولرهای گازی اینورتر و غیر اینورتر در چیست؟

کولرهای گازی غیر اینورتر

کولرهای گازی غیر اینورتر یا سرعت ثابت، با قدرت و سرعت ثابتی کار می‌کنند. این بدان معناست که کمپرسور ناچار است برای حفظ دمای اتاق، متوقف و مجدداً شروع به کار کند.
در این نوع‌، کمپرسور، یا خاموش است، یا روشن. هنگامی که روشن است، با ظرفیت و مصرف کامل، کار می‌کند. زمانی که ترموستات به تنظیم دمای موردنظر رسید، کمپرسور از کار می‌ایستد و فن به کار خود ادامه می‌دهد. هنگامی که کمپرسور تشخیص دهد که دمای اتاق دچار نوسان شده است، کمپرسور مجدداً شروع به کار می‌کند.

کولرگازی اینورتر

این تکنولوژی ابتدا در ژاپن توسعه داده شد و هم‌اکنون در سطح جهانی، برای کولر گازی و یخچال فریزرها، به طور یکسان استفاده می‌شود. در سیستم‌های کولرهای گازی اینورتر، سرعت کپرسور متفاوت است تا از کارایی در مصرف انرژی و خنک‌سازی دقیق و صحیح، و در صورت لزوم گرمایش، اطمینان حاصل شود.
فناوری اینورتر، بمانند شتاب‌دهنده در اتومبیل عمل می‌کند. وقتی که کمپرسور، قدرت بیش‌تری نیاز دارد، به آن قدرت می‌دهد. و وقتی هم که قدرت کم‌تری احتیاج داشته باشد، قدرت کم‌تری تولید می‌کند. در این نوع از کولر گازی، کمپرسور همیشه روشن است، حال آنکه بسته به دمای هوای ورودی و تنظیمات ترموستات، می‌تواند انرژی بیش‌تر یا کم‌تری را مصرف کند. سرعت و قدرت کمپرسور نیز بر همین اساس تنظیم می‌شود.

تفاوت عمده‌ی کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر

هر دو سیستم اینورتر و غیر اینورتر، عملکرد مشابهی را ارائه می‌دهند اما از نظر نوع موتور کمپرسور که در سیستم عمل می‌کند، متفاوت هستند. کمپرسور مسئول فشرده‌کردن گازهای خنک‌کننده به مایع است که پس از این عمل، کمپرسور خاموش می‌شود و اجازه می‌دهد تا مایع پخش شود. با انجام این فرآیند، گازهای خنک‌کننده شروع به خنک شدن می‌کنند و بنابراین، اثر مطلوبی از خنک‌کنندگی ایجاد می‌کنند. واحدهای کولر گازی اینورتر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نسبت به نوع معمولی و غیر اینورتر آن، تقریباً 30 تا 50 درصد از میزان مصرف‌ واحدها را بکاهند.

کولر گازی اینورتر چگونه کار می‌کند؟

میزان سرمایش یا گرمایش مورد نیاز یک واحد کولر گازی، بسته به دمای فضای بیرون و میزان گرمای داخل اتاق، می‌تواند متفاوت باشد.در صورت نیاز به سرمایش یا گرمایش بیش‌تر، کمپرسور با سرعت بیش‌تری  کار می‌کند و میزان جریان خنک‌کننده را بالا می‌برد.
در مقابل، به طور مثال هنگامی که دمای بیرون معتدل است و نیاز به سرمایش و گرمایش کاهش می‌یابد، کمپرسور با سرعت پایین‌تری کار می‌کند و مقدار جریان گاز خنک‌کننده را کاهش می‌دهد.
هنگامی که کولر گازی اینورتر روشن است، کمپرسور با سرعت بالایی مشغول به کار است تا سریعاً دمای محیط را گرم یا سرد کند. با نزدیک شدن اتاق به دمای مطلوب، کمپرسور سرعت خود را کاهش می‌دهد و دمای ثابتی را نگه می‌دارد. هرگونه نوسان خود به خودی در دمای اتاق، شناسایی و فوراً تنظیم خواهد شد، تا دمای اتاق به دمای تنظیم‌شده بازگردد.
به صورت خلاصه،کمپرسور به صورت خودکار، ظرفیت خود را بر اساس نیاز اتاق تنظیم می‌کند، بنابراین انرژی کم‌تر و به تبع آن، برق کم‌تری مصرف می‌شود.
اگرچه کولرهای گازی مبتنی بر فناوری اینورتر، ظرفیت خود را بر اساس نیاز دمای اتاق تنظیم می‌کنند، پس بسیار مهم است که بدانید نصب کولر گازی با سایز مناسب و استاندارد، نتایج مطلوبی در گرمایش یا سرمایش محیط ارائه می‌دهد. اکیداً توصیه می‌شود که قبل از اقدام به خرید، اتاق و ظرفیت کولر گازی را ارزیابی کنید، تا متناسب هم باشند.

برای اطلاع از اینکه چه ابعاد و اندازه‌ای از کولرهای گازی، مناسب اتاق و محیط شما خواهند بود، به مطلب راهنمای خرید کولر گازی رجوع کنید.

7 برتری کولر گازی اینورتر نسبت به نوع غیر اینورتر آن

سازگار با محیط‌زندگی

فرق عمده‌ای که کولرهای گازی اینورتر با غیر اینورترها دارند، این است که آن‌ها دارای سرعت متغیر کمپرسور هستند. سرعت کولرهای گازی غیر اینورتر، ثابت است، بدین معنی که یا در حداکثر و یا در حداقل سرعت کار می‌کنند. حسگر تعبیه‌شده در اینورترها، قدرت را با توجه به دمای اتاق تنظیم می‌کند، در نتیجه باعث کاهش مصرف برق و صرفه‌جویی بیش‌تر در انرژی می‌شود.

در مقایسه با کولرهای گازی غیر اینورتر، سیستم کولرهای گازی اینورتر، به دلیل داشتن توانایی تشخیص ناگهانی نوسانات و تنظیمات خودکار سرعت کمپرسور، بسیار با محیط سازگارتر است. این ساز و کار پیشرفته و در عین حال، نوآورانه، به صرفه‌جویی در مصرف برق کمک می‌کند و برای محیط زیست، مفید واقع خواهد شد.

مقرون به صرفه

با توجه به متد و روش‌های عملیاتی سیستم های کولر گازی اینورتر، کمپرسور آن، همیشه با ظرفیت کامل کار نمی‌کند؛ بنابراین شما را از پرداخت هزینه‌های گزاف برق در امان نگه می‌دارد.

کارآمدی انرژی

هنگامی که صحبت از کارآمدی انرژی و استفاده‌ی اقتصادی از آن می‌شود، تکنولوژی اینورتر یک راه‌حل درجه اول محسوب می‌شود. در یک مدل اینورتر، سرمایش و گرمایش، به طور خودکار و یکپارچه، به شیوه‌ای کارآمد انجام می‌شود، در حالی که در تکنولوژی‌‌های قبلی، این مکانیسم وجود نداشت و بیش از میزان موردنیاز، انرژی مصرف می‌شد.

عملکرد بی‌صدا

موتور کمپرسور کولر گازی دی‌سی اینورتر (DC Inverter)، تمام وقت خاموش یا روشن نیست، اما با قدرت کم کار می‌کند. ای نوع مکانیسم، باعث می‌شود تا عملیات سرمایش یا گرمایش، بی سر و صداتر ادامه یابد.

برخلاف غیر اینورترها، مدل‌های اینورتر هر بار که به دمای معینی می‌رسند، به صورت خودکار، روشن و خاموش نمی‌شوند. در عوض، با نگه‌داری و تنظیم درجه حرارت، مرتباً فقط کار می‌کنند.

طول‌عمر بالا

فناوری و سخت‌افزار به کار رفته در سیستم‌های کولر گازی دی‌سی اینورتر، نه تنها باعث کارآمدتر شدن سرمایش و گرمایش می‌شود، بلکه منجر به طولانی شدن عمر آن نیز می‌شود. برخلاف عملکرد واحد غیر اینورتر، مدل‌های اینورتر انرژی کمتری مصرف می‌کنند و در نتیجه، کمتر کار می‌کنند، بدان معنا که کمتر در معرض ساییدگی و استهلاک قرار دارند.

گرمایش و سرمایش سریع‌تر کولر گازی دی‌سی اینورتر

کولر گازی دی‌سی اینورتر، قادر است برخلاف همتای غیر اینورتر خود،  اتاق شما را سریع‌تر سرد یا گرم کند. این در شرایطی است که واحد کولر گازی اینورتر، به جای داشتن سرعت ثابت و بدون تغییر، بر روی یک کمپرسور با سرعت متغیر، کار می‌کند. این فرآیند تضمین می‌کند که کولر گازی با استفاده از سرعت متغیر سریع، به کمپرسور اجازه ‌دهد تا در صورت نیاز، در حالی که مرتباً دما را مطابق با خواسته‌ی کاربر تنظیم می‌کند، با قدرت کامل کار کند.

قابلیت‌های هوشمند کولر گازی اینورتر

کولر گازی هوشمند دی‌سی اینورتر، کنترل کاملی را در مورد مصرف انرژی و مقدار استفاده، از طریق رایانه و تلفن همراه‌تان فراهم می‌سازد. علاوه بر این، نگاه کاملی از کلیه‌ی معیارهای فنی، مثل وات، ولتاژ، جریان و واحدهای مصرفی، نه شما می‌دهد. یک کولر گازی هوشمند همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا دستگاه را با استفاده از تنظیمات، زمان‌بندی کند تا به طور خودکار، خاموش یا روشن شود. عملکرد کولر گازی در حالت هوشمند، منعطف‌تر و متمرکزتر است.

چرا باید برای کولرهای گازی دی‌سی اینورتر، بیش‌تر هزینه کرد؟

ممکن است خرید کولر گازی اینورتر، نسبت به غیر اینورتر، کمی بیش‌تر هزینه داشته باشد، اما با توجه به توانایی آن در کاهش مصرف برق و انرژی، نوع اینورتر آن، از نظر مزایایی که در طولانی مدت ارائه می‌دهد، قطعاً انتخابی هوشمندانه‌تر  و یک سرمایه‌گذاری منطقی‌تر و بلندمدت تر خواهد بود.

بدون شک، ارزش این را دارد که هزینه‌ی بیش‌تر بابت آن بپردازید، چرا که می‌تواند هزینه‌های قبوض برق شما را از 30 تا 50 درصد کاهش دهد.

خرید کولر گازی اینورتر از گناوه

با توجه به اینکه در مورد کولرگازی اینورتر توضیحات لازم را دادیم حال برای خرید کولر گازی اینورتر از گناوه شما عزیزان می توانید با کارشناسان لنگر کالا تماس بگیرید و کولر گازی خود را سفارش دهید.مشاوران لنگر کالا با کمال میل شما را در خرید کولر گازی اینورتر و یا سایر کولرهای گازی راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

فروشگاه بر اساس بخش ها