راهنمای خرید ظرفشویی مناسب

راهنمای خرید ظرفشویی

خرید ماشین ظرف شویی امروزه یکی از ضروریات هر خانه ای است. شستن ظروف با دست کمترین کارآیی را دارد بخاطر اینکه مقدار آب زیادی را هدر می ­دهد، درنتیجه ماشین ظرف شویی سرمایه خوبی برای شما و محیط زیست است.ماشین های ظرف شویی در انواع متفاوت و اندازه و گزینه های مختلفی با آپشن های گوناگون وجود دارند. در انتخاب ماشین ظرفشویی باید به نوع نیاز خانه و آشپزخانه تان دقت کنید.

بررسی خانه و آشپرخانه

بررسی کنید و ببینید آیا آشپزخانه شما برای خرید دستگاه ظرف شویی مناسب است.( یا جای مناسبی دارد). تمام وسایل نصبی مربوط به آب را نگاه کنید و اطمینان حاصل کنید که جایی برای اضافه کردن دستگاه ظرفشویی دارد. بیشتر خانه های جدید تنها نیاز به نصب ساده ای برای ظرفشویی دارند چون معمولا در ساختمانهای جدید مکان ظرفشویی را در نظر می گیرند.با این حال در خانه های قدیمی احتمالا نیاز به برخی کار الکتریکی و یا لوله کشی باشد تا بتوانبد ظرفشویی را تصب کنید.در نصب ماشین ظرفشویی به موارد زیر دقت کنید:

 • دستگاه ظرفشویی باید در جای مناسبی قرار گیرد.
 • یک مسدود کننده شیر آب که داخل چهار پایه ظرف شویی است ، تعبیه شود تا در موارد ظروری بتوانید جریان آب را قطع کنید.
 • یک قطع کننده GFCI (محافظت در برابر رطوبت و جرقه) روی صفحه قطع کننده مدار مورد نیاز است.

در صورت عدم وجود لوازم جانبی برای وصل دستگاه ظرفشویی به مسیر آب ،دستگاه ظرفشویی قابل حمل را تهیه کنید. اگر در آپارتمان شما جای وصل کردن دستگاه به شیر آب وجود ندارد ، یک دستگاه ظرفشویی قابل حمل را انتخاب کنید که بتوان آن را با شیر آب آشپزخانه بست و اتصال داد. پس از اتمام کار با استفاده از آن ، می توانید آن را در کابینت آشپزخانه یا جای دیگری از خانه نگهداری کنید. شما همچنین می توانید با خریدن یک ماشین ظرفشویی کوچک با کف مسطح را انتخاب کنید ، اگرچه فضای کمتری برای ظروف فراهم می کند.
بیشتر برندهای معتبر مانند ال جی ، سامسونگ و بوش ظرفشویی قابل حمل را تولید می کنند و می توانید هر کدام را که با شرایط شما سازگارتر بود را انتخاب نماببد.

سایز ماشین ظرفشویی

بگیرید. دستگاه های ظرفشویی در سایزهای مختلف عرضه می شوند. شما نیاز به انتخاب کردن یکی از دستگاه های ظرفی شویی خواهید شد که متناسب با اندازه و سایز خانه یا آپارتمانتان باشد. برای این منظور از یک مترسنج استفاده کنید و طول و عرض ناحیه مورد نظر را برای نصب دستگاه ظرفشویی در آن اندازه بگیرید. اندازه گیری ها را بنویسید ، آنها را به یک فروشگاه خدماتی رفاهی منزل ببرید و بپرسید کدام ماشین ظرفشویی برای این اندازه گیری ها مناسب است.

 • شما همچنین می توانید کاتالوگ های آنلاین را جستجو کنید تا ببینید کدام ماشین ظرفشویی با اندازه گیری های شما همخوانی دارد.
 • بین دستگاه ظرف شویی یکپارچه( سرهم) یا آزاد ( بدون لوازم دیگه و حالت ساده) تصمیم گیری کنید. ماشینهای ظرفشویی ساده از ماشینهای ظرفشویی یکپارچه رایج تر هستند. دستگاه ظرفشویی های ساده رایج تر هستند زیرا می توانند در هر آشپزخانه ای که فضای کافی برای آنها وجود داشته باشد جای بگیرند. دستگاههای ظرفشویی یکپارچه طوری طراحی شده اند که در آشپزخانه های توکار( آشپزخانه هایی که جاهای خالی و از قبل تعبیه شده برای ماشین لباس شویی ، یخچال و یا ظرف شویی در نظر گرفته شده است) گنجانیده شوند. دستگاه های ظرفشویی کاملاً یکپارچه در پشت درب کابینت آشپزخانه توکار پنهان هستند و ماشین های ظرفشویی نیمه یکپارچه اکثراً به جز صفحه کنترلشان ، پوشیده و پنهان می شوند.
 •  ظرفشویی های ساده یک انتخاب عالی هستند بخاطر اینکه شما این گزینه را دارید که می توانید آنها راحت جابه جا کنید و در جای دیگری قرار دهید و قابل حمل هستند.

اگر می خواهید ظاهر آشپزخانه مرتب تر و روان تری داشته باشید ، ماشین های ظرفشویی یکپارچه انتخاب خوبی هستند که کمتر در دید هستند و شکل و شمایل زیباتری دارند.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

اطمینان پیدا کنید که ظرفشویی موردنظر شما تمام برنامه های لازم را دارد. ظرفشویی های مدرن مانند ظرفشویی بوش و ال جی به طور معمول برنامه بیشتری به منظورشستن و خشک کردن دارند. درنظر بگیرد که چه نیازهایی در مورد استفاده از دستگاه ظرفشویی دارید و اینکه چه نوع ظروف داخل دستگاه ظرفشویی خواهد بود. به دنبال دستگاه ظرفشویی باشید که نیازهای شما را برآورده سازد. یک دستگاه ظرفشویی خوب باید دارای یک برنامه تاخیر شستشو ، برنامه آب کشی و نگه داشتن ، برنامه شستشو ، شستشو سریع و برنامه ضد عفونی بودن کردن باشد.

 • برنامه شستشوی با تأخیر به شما این امکان را می دهد زمان شروع را در هر زمانی(زمان مندرج روی دستگاه) بین یک ساعت تا بیست و چهار ساعت تعیین کنید.
 • برنامه پاک کردن با آب (آب کشی) و نگهداشتن باعث می شود تا مواد غذایی مانده روی ظروف شسته شود تا باکتری ها و بوی بد آن بدون استفاده از مواد شوینده از بین بروند.
 • برنامه شستشو به شما امکان می دهد برای چیزهایی مانند ظروف شکننده و قفسه های موجود در دستگاه یک تنظیم دلخواه را انتخاب کنید.
 • تنظیم ضد عفونی هم 99.9٪ از باکتری ها را از بین می برد.

مشخصات فیزیکی ماشین ظرفشویی

وان (تشطک داخل ظرفشویی) فولادی ضد زنگ را مد نظر داشته باشید. برای وان داخلی دستگاه ظرفشویی گزینه های مختلفی وجود دارد. وان های پلاستیکی معمولاً در دستگاه های ظرفشویی ارزانتر قرار می گیرند. این یک انتخاب منطقی است. برای رنگ آن خاکستری یا تخته سنگی گزینه دیگری است و در پنهان کردن لکه ها خوب است. نوع فولاد ضد زنگ یک انتخاب عالی است زیرا در برابر لکه ها و بوها مقاومت می کند و گرما را بهتر از سایر مواد منتقل می کند و این باعث خشک شدن سریع تر می شود.

 • وان ضد زنگ معمولاً گرانتر است. اگر به دنبال ظرفشویی مقرون به صرفه و ارزانتر هستید ، وان پلاستیکی مناسب است.
 • دنبال قفسه های قابل تنظیم فوقانی باشید. قفسه های قابل تنظیم به شما اجازه می دهد تا دستگاه ظرفشویی را به گونه ای تنظیم کنید که به بهترین شکل، نیاز شما را برطرف کند. این در شرایطی مفید خواهد بود که شما شستن وسایل مخصوصاً بزرگ را نیز در برنامه داشته باشید. به دنبال یک قفسه قابل تنظیم با دوگیره سریع – رهاشونده، باشید( گیره ها راحت وصل و جدا شوند). این به شما امکان می دهد قفسه را حتی اگر ظروف در آن وجود دارد ، جابجا کنید. یک قفسه غلتکی گزینه دیگری است ، اما می توانید آن را هنگام خالی کردن قفسه حرکت دهید.
 • قبل از خرید ظرفشویی حتماً به داخل دستگاه دقت کنید تا ببینید از چه نوع قفسه ای استفاده شده است.

سایر ویژگیهای مهم در انتخاب ظرفشویی

یک مدل دستگاه ظرف شویی آرام و بی سرو صدا بگیرید. سر و صدا اغلب عاملی است که هنگام خرید دستگاه ظرفشویی در نظر گرفته می شود. یک دستگاه ظرفشویی با صدای بلند می تواند در آشپزخانه ای که مکالمه در آن صورت می گیرد، آزار دهنده باشد. اگر نگران نویز و سرو صدا هستید سطح دسی بل را بررسی کنید. سطح دسیبل 45 یا بالاتر تقریباً بی سروصدا و آرام خواهد بود. سطح دسی بل 50 با حجم یک مکالمه معمولی برابر است. 44 دسیبل سطح ایده آل است.

 • همچنین می توانید عایق اضافی را در اطراف وان شستشو ، درب ، پنل انگشت و کنترل های دسترسی به منظور کاهش نویز، اضافه کنید.

به جزئیات فکر کنید. یک دستگاه ظرفشویی ممکن است متناسب نظر شما باشد ، اما هنوز باید در نظر داشته باشید که قبل از خرید ظرفشویی چه جزئیاتی را می خواهید داشته باشید. جزئیاتی از قبیل قفل ایمنی کودک ، محافظت در برابر ریزش آب ، سنسور شستشو و سنسور شوینده ممکن است، مفید باشد.دستگاه های ظرفشویی که بیشتر یا تمام این جزئیات را دارند ، احتمالاً گران تر از سایر ماشینهای ظرفشویی هستند.

 • سنسور آشکارساز ضدریزش آب دو تنظیم اصلی دارد. سوئیچ شناور وقتی آب در پایین دستگاه قرار دارد ، آنرا تشخیص می دهد و آن را از پر شدن بیشتر داخل وان متوقف می کند. در صورت ریختن و نشت شیلنگ ، از خروج آب جلوگیری می کند.
 • جزئیات سنسور شستشوی میزان آب کثیف را تعیین می کند و بسته به آن ، دما و طول شستشو را تنظیم می کند.
 • یک سنسور مواد شوینده می تواند مانع از شستشوی زیاد مواد شوینده شود. این سنسور مقدار مواد شوینده لازم را برای شستشو،  وارد دستگاه ظرف شویی می کنند.

خرید ماشین ظرفشویی و نحوه انتخاب

خرید ماشین ظرفشویی با توضیحاتی که در بالا دادیم برای شما اکنون راحت تر خواهد بود و با توجه به نیازتان می توانید مدلی را که برایتان مناسب است را انتخاب کنید.شما فقط به دستگاه ظرفشویی نیاز دارید که قابلیت های مورد نظر را داشته باشد و در محدوده قیمت مدنظرتان باشد. ظرفشویی های مختلف از ویژگی های مختلفی برخوردار هستند ، بنابراین با استدلال، انتخاب کنید و مطمئن شوید سرمایه زندگی خود را صرف دستگاه ظرفشویی تفننی و فانتزی نمی کنید. بسیاری از سنسورها و جزئیات اضافی فوق العاده هستند ، اما در صورت کمبود بودجه ، لازم نیستند. تمام چیزی که شما واقعاً از دستگاه ظرفشویی می خواهید قرار دادن و تمیز کردن ظروف نقره ای ، لیوان ، بشقاب و کاسه است پس امکانات دیگر که برخی از ظرفشویی ها دارند شاید اضافی باشند و برای کسانی که بودجه کافی ندارند مناسب نیستند.
البته انتخاب برند ظرفشویی بسیار مهم است و ظرفشویی بوش،ال جی،سامسونگ جزء بهترینهای بازار هستند اگر بتوانید از همین مدلها بخرید می توانید حداقل انتظار داشته باشید که 10 سال برای شما کار خواهد کرد.

چندین فروشگاه لوازم خانگی را برای برندها و قیمت ها بررسی کنید. بلافاصله از اولین جایی که به دستگاه های ظرفشویی برخورد می کنید ، خرید نکنید. به وب سایتهای معروف و گزارش مصرف کننده های دیگر نگاه کنید تا ببینید کدام مدل ها بهترین هستند. قیمت ها بسته به فروشگاه ممکن است متفاوت باشد و ممکن است برخی از فروشگاه ها قیمت هایی را داشته باشند که دیگر فروشگاه ها ندارند.مطمئن شوید در صورت سفارش دستگاه ظرفشویی ، همه قسمتهای آن بعنوان مثال، مانند قفسه کشویی، کار می کنند و مشکلی ندارند.

 • در صورت سفارش دستگاه ظرفشویی ، چک کنید و اطمینان حاصل کنید که همه قسمتهای آن بعنوان مثال، مانند قفسه کشویی، کار می کنند.

در زمانی مناسب از سال خرید دستگاه ظرفشویی را انجام دهید. برخی از اوقات سال برای خرید ماشین ظرفشویی مناسب است. به عنوان مثال ، دستگاه های ظرفشویی اغلب در تعطیلات و زمانی که از مدل های جدید رونمایی می شوند ، به بازار می روند. هر تعطیلات آخر هفته ، سپتامبر و اکتبر ، ژانویه و پایان ماه شرایط خوبی برای خرید ماشین ظرفشویی است.

 • سپتامبر و اکتبر زمان مناسبی برای جستجوی دستگاه ظرفشویی است زیرا تولید کنندگان در این مدت از مدل های جدید رونمایی می کنند ، بنابراین مدل های قدیمی تر اغلب به فروش می روند.(این مورد در مورد ظرفشویی های خارجی صدق می کند)
 • این انتخاب ممکن است در ژانویه محدود باشد ، اما همه مدل های باقیمانده از سال گذشته اغلب حتی زودتر از آنچه در تعطیلات برگزار می شود تخفیف می گیرند.
 • کارمندان اغلب تا پایان ماه سهمیه لازم برای پر کردن آن را دارند ، بنابراین پایان ماه زمان مناسبی برای چانه زدن در مورد قیمت ظرفشویی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

فروشگاه بر اساس بخش ها